Zamach w Oslo – prawicowa cenzura na Salon24

Drukuj

Po tym jak okazało się, że sprawca strzelaniny pod Oslo nie był radykalnym muzułmaninem lecz wyznawcą innej religii na Salon24.pl zaczęto blokować wpisy mówiące o tym jakiego wyznania i jakiej opcji politycznej był zamachowiec. Mam pytanie do adminów Salon24.pl: co sprzecznego z zasadami jest w notce: piotrsokolowski.salon24.pl/326647,komentarz-do-notki-ernesta-makiawelskiego? Za to dopuszczane są wpisy obrażające ofiary (tytuł: „młodzieżówki lewackie”), takie jak: elena4.1.salon24.pl/326643,mlodziezowki-lewackie, do tego propagowane są poglądy zahaczające o faszyzm, nawołujące do powszechnego uzbrojenia i mówiące o tym, że zamach był karą za pacyfizm i pokojowe podejście ofiar (ernest.makiawelski.salon24.pl/326564,rzez-dzieci-w-norwegii), wytykające Norwegom słabość i brak męskości oraz bycie łatwą ofiarą (zamieszczane na stronie głównej), mówiące o tym, że to kraj bezradny bo policja nie ma jeszcze żadnej teorii dwie godziny po zamachu (dla niektórych powinno być jak za komuny, że wiadomo jeszcze przed zamachem) pomimo tego, że na drugi dzień złapano sprawcę. Ta notka również została zablokowana (opublikowana na prywatnym koncie).

http://www.flickr.com/photos/37831917@N04/3663891820/sizes/z/in/photostream/

O ile samej ideologi chrześcijańskiej z całą pewnością nie można łączyć z podobnymi zachowaniami to ideologię części chrześcijan już jak najbardziej (przykład z Salon24.pl „zabić zamachowca jak Pan Bóg przykazał” i nie sugeruje tu powiązań z zamachowcem ale pokazuje sprzeczność pomiędzy religią a jej postrzeganiem). A już na pewno z zamachem można łączyć ideologię skrajnie prawicową, z której takie zachowania wynikają wręcz w prostej linii. Właśnie to odróżnia tą sytuację od zamachu Leszka C. w Łodzi.

Dla ciekawych tego co było we wcześniejszych notkach (wygląda na to, że to one spowodowały późniejsze blokady) nazwałem Ernesta Makiawelskiego „debilem” i „faszystą” i zasugerowałem, że podczas powstania warszawskiego, na które się powoływał byłby po drugiej stronie barykady. Potem „debila” zmieniłem na geniusza, faszystę na „patriotę” zgodnie z tym jak faszyści sami siebie nazywają a folksdeutcha wykreśliłem przypominając tylko, że warszawiacy przed wojną nie byli szkoleni jak posługiwać się bronią (z tego co wiem) i nie rozdawano jej każdemu mieszkańcowi (co postulował Ernest Makiawelski) w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Także „debil” to w tym przypadku eufemizm. Nie pisałbym tego gdyby nie fakt, że notka znalazła się na głównej (nie przez zazdrość tylko wątpliwe kompetencje intelektualne adminów, ładniej nie umiem).

Tutaj kolejny wpis, który nie został zablokowany (sprawca współpracuje z Żydami i jest masonem, na podstawie kiepsko przerobionego zdjęcia): antysocjalizm.salon24.pl/326677,sprawca-zamachu-w-norwegii.Oczywiście te, które mówią, że to chrześcijański fundamentalista już nie mają tego szczęścia i są blokowane: thx.salon24.pl/326626,dzialajacy-w-pojedynke-chrzescijanski-fundamentalista

P. S. Niedługo potem zaczęły pojawiać się (na głównej) rozsądniejsze notki nie winiące pacyfizmu i lewicy za to, że skrajna prawica do nich strzela.  Bo od kiedy to pacyfizm prowadzi do wojny to nie wiem.

I jeszcze jeden niezablokowany link: ekstramocne.salon24.pl/326695,mason-lewak-morderca

Jeszcze jedno pytanie do adminów, którzy tak się oburzyli nazwaniem Ernesta Makiawelskiego faszystą. Co wam przypomina nawoływanie do tworzenia i zbrojenia dziecięco-młodzieżowych organizacji paramilitarnych mających być gotowymi na atak przedstawicieli innej rasy? Wiem, że dla was każde nazwanie faszystą to lewacki bełkot ale zdarza się, że ktoś niebezpodstawnie użyje tego sformułowania. Myślenie nie boli, podobno ma przyszłość. Czy g… pod inną nazwą inaczej śmierdzi?

Co do zdjęcia zamachowca w ubiorze masona to za godzinę mogę tu wkleić jak zamachowiec pali jointa z Igorem Janke (szefem Salon24.pl).

Czytaj również